| Supply Voltage | 230 V ac |
| Type | Digital |
| Number of Channels | 1 |
| Units Measured | Seconds |
| Segment Length | 1 s |
| Contact Configuration | SPDT |
| Height | 48mm |
| Depth | 40mm |
| Battery Life | 16h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.