| Input Type | PT100 |
| Supply Voltage | 24 V |
| Diameter | 44 mm |
| Minimum Temperature Input | 0°C |
| Maximum Temperature Input | +200°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | LKM 104 |
| Depth | 26.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.