| Input Type | Ni100, PT100, PT1000 |
| Supply Voltage | 10 → 35 V dc |
| Diameter | 25 mm |
| Minimum Temperature Input | -200°C |
| Maximum Temperature Input | 800°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Depth | 17mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.