| Output Type | Analogue, Relay, SSR |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Size | 48 x 48mm |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Temperature Range | 0 → +45 °C |
| Communication Module Available | Yes |
| Display Type | Multi Line |
| IP Rating | IP20, IP65 |
| Additional Functionality | PID Controller |
| Input Type | Thermocouple |
| Series | UR4848xA |
| Panel Depth | 80mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.