| Range | safeRELAY |
| Series | SNE 4004K |
| Type | Output Module |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Normal State Configuration | 4NO/3NC |
| Number of Inputs | 0 |
| Number of Outputs | 7 |
| Power Rating | 1.7 W |
| Terminal Type | Screw |
| Dimensions | 96.5 x 22.5 x 114 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.