| Series | Flexi Compact |
| Type | EtherCAT Gateway |
| For Use With | FLX3-CPUC100, FLX3-CPUC200 |
| Supply Voltage | 24 V |
| Interface | EtherCAT |
| Power Rating | 0.0024 kW |
| Terminal Type | Spring Clamp |
| Dimensions | 18 x 90.3 x 124.7 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.