| Range | Preventa |
| Series | XPSMCM |
| Type | Output Module |
| For Use With | Preventa Modular Safety Controller |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Normal State Configuration | 2NO, NC |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Power Rating | 3 W |
| Terminal Type | Screw |
| Dimensions | 22.5 x 99 x 114.5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.