| Properties Measured | Temperature |
| Display Type | Digital |
| Cutout Height | 80mm |
| Cutout Width | 110mm |
| Depth | 67mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 20 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Meter Type | Temperature |
| Series | SRT-N118 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.