| Properties Measured | Current |
| Display Type | LED |
| Depth | 36mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 13 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 4 → 20mA |
| Approvals | CE |
| Meter Type | Digital |
| Minimum Measurement | 4 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.