| Display Type | LED |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 91mm |
| Depth | 96.5 (IP67) mm, 88 mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 20 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 24 → 230 V dc, Maximum of 110 V ac |
| Approvals | CE |
| Meter Type | Digital |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.