| Properties Measured | Current |
| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 22.2mm |
| Cutout Width | 68mm |
| Depth | 60mm |
| Number Of Digits | 3-1/2 |
| Digit Height | 12.7 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Approvals | ASTA, CE, CSA, UL |
| Meter Type | Electronic |
| Series | Beta G1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.