| Properties Measured | Current |
| Display Type | 7 Segment Display |
| Cutout Height | 22.2mm |
| Cutout Width | 48mm |
| Depth | 66.5mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 8 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 4 → 20mA |
| Approvals | ASTA, CE, CSA, UL |
| Meter Type | Electronic |
| Series | Beta 90 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.