| Display Type | LED |
| Cutout Width | 30.73 (Dia.)mm |
| Depth | 2.5mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 7.6 mm |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Approvals | UL Listed |
| Meter Type | Temperature |
| Series | DMR20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.