| Properties Measured | Profinet |
| Display Type | 7 Segment LED |
| Depth | 60mm |
| Number Of Digits | 6 |
| Digit Height | 13 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Approvals | IP65 |
| Meter Type | Digital |
| Series | MIPAN |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.