| Properties Measured | High DC Current Signal, High DC Voltage Signal |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 92mm |
| Cutout Width | 45mm |
| Depth | 64mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 20 mm |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Measurement Range | 0 → 110 V dc, 0 → 275 V dc, -1.2 → 1.2 A, -120 → 120 V dc, -300 → 300 V dc, -6 → 6 A, -600 → 600 V dc |
| Approvals | CE Certified |
| Meter Type | Digital |
| Minimum Measurement | -600 V dc, -300 V dc, -120 V dc, -6 A, -1.2 A, 0 V dc |
| Series | N24 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.