| Properties Measured | Current |
| Display Type | TFT |
| Depth | 41.9mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Measurement Range | 0 → +40 V dc, 4 → 20mA |
| Meter Type | Digital |
| Minimum Measurement | 0 V dc, 4 mA |
| Series | PanelPilot |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.