| Properties Measured | Temperature |
| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 36mm |
| Cutout Width | 76mm |
| Depth | 56mm |
| Number Of Digits | 3 |
| Digit Height | 13 mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Series | di eco |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.