| Cutout Height | 105mm |
| Cutout Width | 105mm |
| Display Type | Backlit LCD |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Outputs | 4 |
| Pulse Output | Yes |
| Communication Port Type | RS485 / Etherenet |
| Depth | 60mm |
| Meter Accuracy | 0.2S |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Series | NR30 |
| Approvals | CE / UKCA |
| Maximum Measurement | Measurement of 54 Power Network Parameters |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.