| Display Type | LCD |
| Number of Phases | 3 |
| Depth | 63mm |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Series | SENTRON PAC1600 |
| Meter Type | Digital |
| Measurement Range | 187 → 400V ac |
| Maximum Measurement | 66 Hz, 80 A, 400 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.