| Cutout Height | 92.1mm |
| Cutout Width | 17.5mm |
| Display Type | Mechanical |
| Number Of Digits | 7 |
| Number of Phases | 1 |
| Pulse Output | Yes |
| Depth | 58mm |
| Digit Height | 4 mm |
| Meter Accuracy | Class 1 |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Series | 7E Series |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.