| Cutout Height | 26.5mm |
| Cutout Width | 70mm |
| Display Type | LCD |
| Number Of Digits | 7 |
| Number of Phases | 3 |
| Pulse Output | Yes |
| Depth | 65mm |
| Meter Accuracy | 1 % |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Series | B23 |
| Meter Type | Digital |
| Approvals | IEC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.