| Current Ratio | 1500:5 |
| Transformer Type | Tropicalise |
| Input Current | 1500A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 129mm |
| Overall Width | 98mm |
| Overall Depth | 40mm |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | METSECT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.