| Current Ratio | 50:1 |
| Bore Size | 8mm |
| Input Current | 50A |
| Overall Width | 20.5mm |
| Overall Depth | 35mm |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +120°C |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Dimensions | 32 x 20.5 x 35 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.