| Current Ratio | 1000:1 |
| Bore Size | 19.5mm |
| Input Current | 250A |
| Overall Width | 14.3mm |
| Overall Depth | 44.5mm |
| Minimum Temperature | -55°C |
| Maximum Temperature | +130°C |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Dimensions | 44.5 x 14.3 x 44.5 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.