| Current Ratio | 300:1 |
| Bore Size | 5mm |
| Input Current | 15A |
| Overall Width | 9.53mm |
| Overall Depth | 20.4mm |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Maximum Temperature | +120°C |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Dimensions | 17.2 x 9.53 x 20.4 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.