| Current Ratio | 500:5 |
| Bore Size | 55 x 43mm |
| Transformer Type | Base Mounted |
| Input Current | 500A |
| Output Current | 5 A |
| Overall Height | 125mm |
| Overall Width | 108mm |
| Overall Depth | 51mm |
| Minimum Temperature | +20°C |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Dimensions | 108 x 51 x 125 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.