| Current Ratio | 25A |
| Bore Size | 27mm |
| Transformer Type | Current Transformer |
| Sensor Technology | Current Transformer |
| Supply Voltage | 0 → 10 V |
| Input Current | 25A |
| Output Current | 30 A |
| Series | A82 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.