| Current Ratio | 160:1 |
| Bore Size | 15mm |
| Supply Voltage | 690 V ac, 1500 V dc |
| Input Current | 160A |
| Overall Height | 43.2mm |
| Overall Width | 50.1mm |
| Overall Depth | 50.1mm |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | CMS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.