| Supply Voltage | 240 V ac |
| Count Mode | Hours |
| Display Type | Analogue |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 5 |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Count Direction | Up |
| Display Range | 0 → 9999.9 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Approvals | CE, UL |
| Series | Harmony XB5 |
| Measurement Range | 0 → 9999.9 |
| Meter Type | Mechanical |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Depth | 60mm |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Weight | 45g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.