| Supply Voltage | 12 → 24 V ac/dc |
| Count Mode | Hours |
| Display Type | Mechanical |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Push On |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 5 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Temperature | +70°C |
| Weight | 45g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.