| Count Mode | Pulse |
| Display Type | Mechanical |
| Input Type | Manual |
| Reset Method | Manual |
| Number Of Digits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Count Direction | Up |
| Digit Height | 4 mm |
| Cutout Size | 65 x 30.5 x 53 mm |
| Meter Type | Mechanical |
| Cutout Height | 30.5mm |
| Cutout Width | 65mm |
| Depth | 53mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.