| Display Type | LED |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 7.6 mm |
| Function | Frequency Control |
| Approvals | cUL, IEC 61010-1, UL Listed |
| Series | DMR20 |
| Measurement Range | 45 → 65Hz |
| Meter Type | Programmable Frequency Indicator |
| Cutout Width | 30.73 (Dia.)mm |
| Depth | 2.5mm |
| Maximum Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.