| Supply Voltage | 27 V dc |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | Automatic |
| Number Of Digits | 5 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Output / Interface | Pulse |
| Count Direction | Up |
| Digit Height | 9 mm |
| Display Range | 9999.9 → 99999 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 9999.9 → 99999 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.