| Supply Voltage | 230 V ac |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Tab |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Count Direction | Up |
| Digit Height | 3.5 mm |
| Display Range | 0 → 99999.9 |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Series | HR 76.1 |
| Measurement Range | 0 → 99999.9 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Weight | 56g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.