| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 8 |
| Digit Height | 3.8 mm |
| Display Range | 0 → 999999.99 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | HK 17.251 |
| Measurement Range | 0 → 999999.99 |
| Minimum Operating Temperature | -15°C |
| Weight | 40g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.