| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Count Mode | Impulses, Positions, Seconds |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | Lock |
| Number Of Digits | 12 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Output / Interface | Relay |
| Count Direction | Bi-Directional |
| Maximum Count Frequency | 5kHz |
| Display Range | -999999 → 999999 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | CODIX 907 |
| Measurement Range | -999999 → 999999 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 150g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.