| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Count Mode | Hours, Minutes, Seconds |
| Display Type | LED |
| Input Type | Voltage |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Output / Interface | Optocoupler |
| Count Direction | Up |
| Digit Height | 8 mm |
| Maximum Count Frequency | 60kHz |
| Display Range | 0.0001 → 999999 |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | CODIX 52U |
| Measurement Range | 0.0001 → 999999 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 50g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.