| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Display Type | LED |
| Connection Type | Screw |
| Reset Method | Electrical, Manual |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 8 mm |
| Display Range | 0 → 999999 |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Series | CODIX 523 |
| Measurement Range | 0 → 999999 |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Weight | 50g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.