| Supply Voltage | 24 V dc |
| Count Mode | Impulses |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Push On |
| Reset Method | Manual |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 4.5 mm |
| Maximum Count Frequency | 25Hz |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Series | B 16.21 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Weight | 83g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.