| Supply Voltage | 9 → 64 V |
| Display Type | LCD |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Terminal |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 7 mm |
| Maximum Count Frequency | 500Hz |
| Display Range | 0 → 99999.9 h |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Measurement Range | 0 → 99999.9h |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.