| Supply Voltage | 115 V ac |
| Count Mode | Impulses |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Cable |
| Reset Method | Electrical, Manual |
| Number Of Digits | 5 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Count Direction | Bi-Directional |
| Digit Height | 4 mm |
| Maximum Count Frequency | 10Hz |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | 886 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.