| Supply Voltage | 5 → 12 V dc |
| Input Type | Voltage |
| Number Of Digits | 7 |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Digit Height | 3.5 mm |
| Display Range | 0 → 99999.99 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Series | 633 |
| Measurement Range | 0 → 99999.99 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.