| Supply Voltage | 10 → 80 V dc |
| Input Type | Voltage |
| Connection Type | Spade Terminal |
| Reset Method | No Reset |
| Number Of Digits | 6 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Digit Height | 3.6 mm |
| Display Range | 99999.9 |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Measurement Range | 99999.9 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Weight | 47g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.