| Maximum Value | 20 (Input)mA |
| Current Type | DC |
| Moving Element | Moving Coil |
| Cutout Height | 68mm |
| Cutout Width | 68mm |
| Depth | 54 (<4 A)mm |
| Meter Accuracy | 1 % |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Maximum Temperature | +65°C |
| Measurement Range | 4 → 20 (Input)mA |
| Minimum Displayed Value | 4 (Input)mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.