| Current Type | DC |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 92mm |
| Depth | 104.1mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Measurement Range | 199.9 μA → 1.999 A |
| Series | PAX Lite |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.