| Series | G9SP |
| Number of I/O | 14 |
| Number of Safety Inputs | 10 |
| Number of Safety Outputs | 4 |
| Safety Category | 4 |
| SIL | SIL 3 |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | 86 x 110 x 85 mm |
| Width | 110mm |
| Length | 86mm |
| Depth | 85mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.