| Manufacturer Series | M262 |
| Number of Inputs | 4 |
| Output Type | Transistor |
| Supply Voltage | 24 V |
| Input Type | Digital |
| Number of Outputs | 4 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Dimensions | H100 x D90 x W125 mm |
| Mounting Type | Rail, Plate, Panel |
| Depth | 90mm |
| Communication Port Type | Ethernet IP/Modbus TCP, Serial link, Modbus RTU and ASCII, HTTP, HTTPS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.