| Manufacturer Series | easyE4 |
| Number of Inputs | 4 |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Input Type | Analogue |
| Voltage Category | 24 V dc |
| Network Type | Ethernet |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 43.8 x 57.6 x 110 mm |
| Width | 57.6mm |
| Length | 43.8mm |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Depth | 110mm |
| Number of Analogue Inputs | 4 |
| Communication Port Type | Ethernet |
| Programming Interface | HMI |
| Programming Language Used | FBD |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.