| CPU Technology | ARM Cortex A8 |
| System Memory Capacity | 8GB |
| System Memory Type | DDR3 RAM |
| Number of COM Ports | 2 |
| COM Port Speed | 100 |
| Communication Protocol | Ethernet, LoRa |
| Media Interfaces | RJ45 |
| COM Port Type | Ethernet RJ45 |
| Mass Storage | eMMc |
| Operating Systems | Debian |
| Operating Temperature | -40 → 70°C |
| Voltage Rating | 12 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.