| Number of Cores | 4 |
| Processor Type | Intel Atom |
| Series | Simatic |
| Clock Speed | 1.5 GHz |
| IP Rating | IP40 |
| Compatible Operating System | Windows 10 |
| Bus Type | USB |
| Supply Voltage | 24 V |
| Port Type | RJ45 |
| Dimensions | 132 x 254 x 73 mm |
| Onboard Memory | 16 GB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.